Pytania, które możesz mieć

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez potencjalnych klientów. Proszę nie wahaj się zadawać mi pytania dotyczące mnie jak i oferowanych usług.


Jakie jest Twoje podejście do terapii? Jakiej teorii używasz?

Ja zazwyczaj pracują z perspektywy poznawczo-behawioralnej z dodatkową uwagą skierowaną do systemu rodzinnego. Wierzę, że terapia powinna mieć na celu wyposażenie osoby w narzędzia, których potrzebuje, aby stać się własnym terapeutą. Dlatego ważną częścią terapii ze mną będzie ćwiczenie nowych umiejętności, które poznasz na naszych sesjach. Zmiany będą czasami łatwa i szybkie, ale częściej, to może być powolny i frustrujący proces. Potrzebna będzie wytrwałości. Nie posiadam „magicznych pigułek”. Zachęcam jednak do nauczenia się nowych umiejętności i / lub nabycia nowych sposobów patrzenia na swoje problemy. Wszystko to będzie bardzo pomocne dla zmieniających się myśli, uczuć i zachowań.

Czego mogę się spodziewać po mojej pierwszej sesji?

Nasza pierwsza sesja (lub dwie) skupi się na ocenie własnych potrzeb i obaw. Początkowo zadam Ci wiele pytań, aby uzyskać zrozumienie historii Twojego życia i aktualnych powodów poszukiwania wsparcia właśnie teraz. Po wstępnej rozmowie, powiem Ci, jak widzę Twoją szczególną sytuację i jak powinniśmy ją kontynuować. Bo traktuję terapię jako partnerstwo między nami. Udzielę Ci informacji na temat obszarów problemowych i jak należy nad nimi pracować. Użyję w tym celu mojej wiedzy i doświadczenia, które powinny Ci pomóc w dokonaniu zmiany.

Jak często spotykasz się ze swoimi klientami na terapii?

Częstość i czas trwania terapii zależy od szeregu czynników. Większość moich klientów na terapii spotka się ze mną raz w tygodniu lub co drugi tydzień przez kilka miesięcy. Zazwyczaj spotkamy się przez kilka miesięcy. Terapia zazwyczaj kończy się nowymi umiejętnościami oraz gdy są one skutecznie wdrażane, a objawy są zniwelowane. Zawsze zachęcam moich klientów, do powrotu jeśli zasinieje taka potrzeba.

Jakich korzyści mogę oczekiwać po terapii?

Na podstawie tego, co wiem z badań psychologicznych i doświadczenia są znaczne korzyści z terapii. Jestem przekonana że, tak jest. Po pierwsze, ludzie mają okazję porozmawiać o swojej sytuacji całościowo, w przyjaznym klimacie dopóki ich problemy nie zostaną rozwiązane. Na przykład ludzie, którzy są w depresji mogą znaleźć poprawę nastroju, podczas gdy inni nie mają tyle szczęścia. Po drugie, umiejętności radzenia sobie w życiu klientów często znacznie ulegają poprawie. W związku z tym, mogą one uzyskać większą satysfakcję z relacji społecznych i rodzinnych. Po trzecie, ich osobiste cele i typowe wartości stają się jaśniejsze. Zatem terapia powinna umożliwić klientom, zobaczenie poprawy w wielu dziedzinach życia, takich jak rozwój osobisty, w bliskich związkach, w pracy lub szkole i / lub zdolności do korzystania z ich życia w pełni.

Czy można dostać zalecenia do pracy w szkole dla mojego dziecka w celu poprawy zachowania lub nauki?

Tak, mogę przekazać szkole zalecenia do pracy w ramach usługi konsultacyjnej, aby pomóc dziecku w zaspokojeniu jego podstawowych potrzeb rozwojowych. Szkolne konsultacje są dostępne dla klientów, którzy przeszli kompleksowe oceny lub uczestniczą w terapii.

Ile kosztują usługi? Czy masz umowę z NFZ?

Koszty różnią się w zależności od rodzaju usług, które otrzymują klienci. Omówimy konkretne sytuacje i opcje płatności przed zaplanowaniem spotkania. Nie mam umowy z NFZ, a płatność jest regulowana z góry przelewem lub gotówką. W terapii pod koniec każdego miesiąca będę zapewniać Państwu fakturę lub rachunek.

Jakie są godziny pracy?

Pracuję tylko przez umówienie się na wizytę. I zazwyczaj przyjmuję klientów po 14.00 w śr. i pt., ale sobotnie terminy są okazjonalnie dostępne do testów / oceny w terapii.